W3vina.COM Free Wordpress Themes Joomla Templates Best Wordpress Themes Premium Wordpress Themes Top Best Wordpress Themes 2012

Home » Güncel » Çanakkale Zaferinin 105. yılı

Çanakkale Zaferinin 105. yılı

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 105. yılında şehitlerimizi rahmet ve şükranla andık.

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 105. yıl dönümü sebebiyle ilçemizde Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu. Daha sonra Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile ülkemizde ve ilçemizde şehit düşenler için yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı.

Heykel Meydanında düzenlenen çelenk sunma töreninin ardından Yenişehir İlçe Mezarlığında bulunan Şehitlik ziyareti yapılarak burada Şehitlerimizin ruhlarına dualar okunarak kabirlerine karanfiller bırakıldı.

Ülkemizi ve dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında kısıtlı bir şekilde gerçekleştirilen 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 105. yıl dönümü törenine,  Kaymakam Suat Seyitoğlu, Belediye Başkanı Davut Aydın, siyasi parti başkan ve yöneticileri ile daire müdürleri katıldı.

© 2020 Ayrıntı Gazetesi · RSS