W3vina.COM Free Wordpress Themes Joomla Templates Best Wordpress Themes Premium Wordpress Themes Top Best Wordpress Themes 2012

Home » Etkinlikler, Güncel » Eğitime Destek Sürüyor

Eğitime Destek Sürüyor

Yenişehir Belediyesi ile Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nün ortaklaşa düzenlediği üniversiteye ücretsiz hazırlık kurslarında kullanılacak masa ve sandalyeler yenileriyle değiştirilecek.

Belediye Başkanı Davut Aydın başkanlığında toplanan Yenişehir Belediye Meclisi'nde kursa katılan öğrencilerin kullanmaları için masa ve sandalye alımına onay çıktı.

Halk Eğitim Merkezi'ndeki kurslara katılan öğrencilere kitaplarını belediye olarak kendilerinin sağladığını belirten Belediye Başkanı Davut Aydın, "Kursta kursiyerlerin kullandığı masa ve sandalyelerin de yenilenmesi gerekiyor. Bu yönde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nün yardım başvurusu var. Belediye Meclisi olarak aldığımız yardım kararıyla bu yöndeki önemli bir eksiği de gidermiş olacağız" dedi. Gelecek yıllarda ücretsiz kurslardan yararlanan öğrenci sayısının artmasını beklediklerini söyleyen Aydın, öğrencilerin dershanelere para ödemeyerek aile bütçelerine katkı sağlandığına dikkat çekti. Aydın, "İlçemizde hiçbir öğrenci, 'Ekonomik sorunlar nedeniyle tahsilimi sürdüremiyorum' diyemez. Buna izin vermeyiz. Her öğrencinin öğrenimi için elimizden gelen desteği belediye olarak vermeye devam edeceğiz" diye konuştu.

 

© 2020 Ayrıntı Gazetesi · RSS