W3vina.COM Free Wordpress Themes Joomla Templates Best Wordpress Themes Premium Wordpress Themes Top Best Wordpress Themes 2012

Home » Güncel » Yenişehir’de “Bir Kitap Bir Umut” Kampanyası Başladı

Yenişehir’de “Bir Kitap Bir Umut” Kampanyası Başladı

Adalet Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın ortaklaşa düzenlediği “Bir Kitap Bir Umut” adlı kitap bağışı kampanyası Yenişehir'de de başladı.  Kampanyada toplanan kitaplar Ceza İnfaz Kurumu kütüphanelerine gönderilecek. 

Yenişehir Adliye Binası'nda törenle başlatılan kampanyanın açılış töreninde konuşan İnegöl Cumhuriyet Başsavcısı Emre Tunay, Adalet Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı'nca Ceza İnfaz Kurumlarının kütüphaneleri için kitap bağışı kampanyası düzenlendiğini belirtti. Başsavcı Tuna, "Kampanyanın amacı hükümlü ve tutukluları topluma kazandırmak, yeniden suç işlemelerini önlemektir. Tüm ülkemizde olduğu gibi Yenişehir ilçemizde de cezaevi kütüphanemize kurumlarımızı ve vatandaşlarımızı kitap bağışında bulunmaya davet ediyoruz" dedi.

16 Haziran’a kadar sürecek

Ceza İnfaz Kurumlarının kütüphanelerine gönderilmek üzere düzenlenen kitap bağışı kampanyasına Yenişehir Kaymakamı Suat Seyitoğlu, Yenişehir Garnizon Komutanı Albay Kadri Bahtiyar, Yenişehir Belediye Bakanı Davut Aydın, İnegöl Cumhuriyet Başsavcısı Emre Tunay, İnegöl Cumhuriyet Savcısı Hakan Şahin, Yenişehir Cumhuriyet Savcısı Seyda Korkmaz, Cumhuriyet Savcısı Rıdvan Kara, Yenişehir Hâkimleri Muhammet Önder ve Muhammet Mücahit Kaya, Milli Eğitim Müdürü Musa Ayaz, Adliye Yazı İşleri Müdürü İsmail Ağa, Yenişehir Adliye personeli katıldı.

Adalet Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı'nca Ceza İnfaz kurumları kütüphaneleri için başlatılan kitap bağışı kampanyasının Yenişehir'deki tanıtımı törenle gerçekleştirildi. Törende konuşan İnegöl Cumhuriyet Başsavcısı Emre Tunay şunları kaydetti: Adalet Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı'nca Ceza İnfaz kurumları kütüphaneleri için başlatılan kitap bağışı kampanyamızın tanıtımına hoş geldiniz. Kampanyanın amacı hükümlü ve tutukluları topluma kazandırmak, yeniden suç işlemelerini önlemektir. Tüm ülkemizde olduğu gibi Yenişehir ilçemizde de cezaevi kütüphanemize, kurumlarımızı ve vatandaşlarımızı kitap bağışına davet ediyoruz. Kitaplar hayatımızı değiştiren, geliştiren en yakın yol arkadaşlarımızdır. Cezaevinde bulunan tüm hükümlü ve tutuklularımızın yapılan kitap bağışlarıyla hayatlarının değişeceğine ve gelişeceğine inanıyorum. 16 Haziran tarihine kadar devam edecek kampanyamızın sloganı 'Bir Kitap Bur Umut' olarak belirlenmiştir. Bağışlanacak kitaplarla kitapların umutlara dönüşmesini diliyoruz."

Yenişehir'de önümüzdeki günlerde Heykel önünde bir stant kurulup kitap bağışlarının alınacağı ardından İnegöl AVM'de de bir stant kurulacağı belirtildi.

 

© 2021 Ayrıntı Gazetesi · RSS