W3vina.COM Free Wordpress Themes Joomla Templates Best Wordpress Themes Premium Wordpress Themes Top Best Wordpress Themes 2012

Home » Güncel » Yenişehir’de trafiği rahatlatacak önemli proje

Yenişehir’de trafiği rahatlatacak önemli proje

Yenişehir Belediyesi, Yenişehir Devlet Hastanesi güzergâhı ile konut yoğunluğunun fazla olduğu siteler bölgesine bağlayacak Ay Caddesinde sona yaklaştı.

Bursa Caddesini yeni hastane binasının arka tarafından Derviş Eroğlu Bulvarına bağlayacak oradan da çevre yolu ile Bilecik Caddesine geçişi sağlayarak trafik yoğunluğunu şehir merkezinde azaltmayı amaçlayan Ay Caddesi bağlantı yolunda sathi kaplama çalışmaları başlıyor.

Yenişehir Belediye Başkanı Davut AYDIN,  ilçede trafiği rahatlatmak ve Bursa, İznik ve Bilecik istikametinden gelen araçların, şehir içi trafiğini aksatmadan transit geçişlerinin sağlanması amacıyla yapılan Ay Caddesi hakkında şu açıklamalarda bulundu; “Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Yenişehir Belediyesinin ortaklaşa yürüttüğü Ay Caddesi, 20 metre genişliğinde ve 1400 metre uzunluğunda olup çift şerit olarak vatandaşlarımıza hizmet verecektir. Yol güzergahı üzerinde bulunan DSİ kanalı üzerine 2 adet köprü inşa edildi. Zemin kazısı ve dolgusu tamamlanan Ay Caddesinde önümüzdeki günlerde sathi kaplama yapılarak konut yoğunluğunun fazla olduğu siteler bölgesi ile hastaneyi birbirine bağlayacak, Bursa, İznik ve Bilecik istikametinden gelen araçların şehir içine girmeden transit geçişlerini sağlayacaktır. İlçemizin trafik yoğunluğunu önemli ölçüde azaltacak olan Ay Caddesi çalışmalarında büyük destekleri ve katkıları için BBB Başkanımız Sayın Alinur AKTAŞ ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

© 2020 Ayrıntı Gazetesi · RSS