10 Kasım’da çelenk sürprizi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Halkın direnci AKP’ye çelenk yasağında geri adım attırdı. 30 Ağustos’ta siyasi parti ve kitle örgütlerinin çiğnediği çelenk yasağı sonucu, 10 Kasım’da yasak kaldırıldı.

AKP hükümeti siyasi partilere ve kitle örgütlerine getirdiği çelenk yasağından geri adım attı. 30 Ağustos’ta başlayan yasak 29 Ekim’de de devam etmişti. Siyasi partiler ve kitle örgütleri bu yasakları çiğnedi ve yurdun dört bir yanında Atatürk anıtlarına çelenk koydu. Ancak, İçişleri Bakanlığı’nın 81 ilin valiliğine gönderdiği genelgede kamu adına çelenk koyacak resmi kurumlardan sonra, siyasi partiler, meslek odaları ve sivil toplum örgütlerinin de çelenk koyabileceği belirtildi.

YENİŞEHİR’DEKİ ANMA ETKİNLİKLERİ

Yenişehir’deki çelenk sunma töreninde ise kaymakamlık ile iktidar ve muhalefet partilerinin yanı sıra, Atatürkçü Düşünce Derneği Yenişehir Şubesi, Esnaf ve Sanatkarlar Odası, İnternet Yayıncıları Derneği ve Yenişehir Doğal Hayatı Koruma Derneği anıta çelenk sundular. Son dakikada yayınlanması nedeniyle meslek odaları ve sivil toplum kuruluşlarının birçoğunun genelgeden haberi olmazken Muharip Gaziler Derneği’ne üye gaziler, çelenk koyamamış olmanın üzüntüsünü dile getirdi.

10-17 KASIM ATATÜRK HAFTASI

Çelenk sunma töreninin ardından saat 09.05’te Atatürk’ün manevi huzurunda 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Bu esnada Belediye sireni ve motorlu araçlar klaksonlarını çalarak saygı duruşuna katıldılar. Saygı duruşunun ardından törene katılanlar tarafından İstiklal Marşı söylendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşından sonra protokol ile Çelenk Sunma Törenine katılanlar ve davetliler Koç İlkokulu-Ortaokulu Salonunda saat 10.00’da yapılacak olan anma programına katıldılar. Salondaki anma programı Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanıp sunuldu. Hazırlanan anma programı, 10-17 Kasım 2012 tarihleri arasında okul ve kurumlarımızda haftanın mana ve ruhuna uygun sosyal ve kültürel faaliyetler okul  ve kurum müdürlerince hazırlanacak program çerçevesinde devam ettirilecek.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
10 Kasım’da çelenk sürprizi

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.