CHP’den Sert Tepki

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

chp yenişehir modern logo

Yenişehir Atatürk Anıtı önünde yapılan çelenk törenine katılmayan Yenişehir Kaymakamı, Yenişehir Belediye Başkanı ve Yenişehir Garnizon Komutanı’nı sert bir dille eleştirdi.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir açıklama yayınlayan Nejdet Sert Yenişehir Kaymakamı Rahmi Köse, Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik, Yenişehir Garnizon Komutanı Albay Hakan Cirit’in heykel meydanındaki resmi kutlama törenine katılmayışını sert bir dille eleştirdi.

“19 Mayıs 1919 tarihinde Büyük Atatürk’ün ülkemizi işgalden kurtarmak ve tam bağımsız, özgür bir ülke kurmak ülküsüyle Samsun’a çıkışı, milletimizin kaderini değiştiren, yolumuzu aydınlatan tarihi bir başlangıçtır.19 Mayıs ile toprakları zorla alınmak, halkı zincirlenmek, geleceği yok edilmek istenen milletimiz kendi kaderini eline almış, “Ya istiklal ya ölüm” diyerek varoluş mücadelesine başlamıştır” diyen Sert “19 Mayıs’ta Atatürk Anıtı önünde düzenlenen resmi kutlama törenine katılmayan Yenişehir Kaymakamı, Yenişehir Belediye Başkanı ve Garnizon komutanının, söz konusu varoluş mücadelesinin önemini kavrayamadığı açıktır” ifadelerini kullandı.

Nejdet Sert açıklamasını şöyle sürdürdü: “Bu ruh ile Kurtuluş Savaşı zaferle sonuçlanmış, milli egemenliğe dayanan, çağdaş uygarlık seviyesinin bile üstüne çıkmayı hedefleyen, demokratik, laik, sosyal hukuk devleti kurulmuştur. Bugün sahip olduğumuz tüm özgürlüklerin ve hakların teminatı işte bu büyük ruhtur. 19 Mayıs tarihini önemsizleştirmek, sıradanlaştırmak, takvimlerden bir yaprak haline getirmek isteyenler bu ruhu kavrayamamış acizler ile bağımsızlık, özgürlük ve milli egemenliğe dayanan demokrasi düşmanlarıdır. Ülkemize düşman olan bu zihniyet dün olduğu gibi gelecekte de yenilmeye mahkûmdur. Cumhuriyetin emanet edildiği milyonlar, özgürlük ve bağımsızlığımızı sonsuza kadar koruyacaktır. 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkan Mustafa Kemal’in halka, gençliğe güvenini her zaman bilen Cumhuriyet Halk Partisi olarak, Gençlik ve Spor Bayramımızın 97’inci yılını kutluyor, başta Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşları olmak üzere, bütün kahramanlarımızı minnetle ve şükranla anıyoruz.”

 

  

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
CHP’den Sert Tepki
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.