Cingil vazgeçmiyor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Atatürk’ün ölüm yıl dönümünde, Sancaktar Dergisi’nin Yeni Akit Gazetesi’ne vermiş olduğu, siyah zemin üzerine “olmasaydı da.. Olurduk.. 1881-1938” ibareli reklam nedeniyle avukat Onur Cingil, Sancaktar Dergisi ve Yeni Akit Gazetesi hakkında suç duyurusunda bulunmuş Bakırköy 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davada; reklamın ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirerek sanıkların beraatına karar verilmişti.

Kamuoyunda tartışma yaratan bu kararla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Davayı açan Avukat Onur Cingil, Yeni Akit ve Sancaktar dergisine verilen beraat kararını temyiz etti. Konuyla ilgili açıklama yapan Cingil, “Bilindiği üzere, Sancaktar Dergisi’nin 10 Kasım 2013 tarihinde, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve kurtarıcısı Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret etmek, hatırasını yerler altına almak amacıyla vermiş oldukları ilana karşılık ben ve duyarlı birçok kişi tarafından yapılan suç duyuruları neticesinde Sancaktar Dergisi ve Akit Gazetesi yetkilileri hakkında 5816 Sayılı Kanun kapsamında iddianame hazırlanmış, fakat Bakırköy 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nce yapılan yargılamada Sanıklar hakkında beraat kararı verilerek hukuken ve vicdanen skandal bir karar ortaya konulmuştur.

Takipçisi Olacağım

Bu sebeple, Bakırköy 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nce verilen hukuka aykırı bu kararın bozulması için Yargıtay’a başvuru zorunluluğu ortaya çıkmış ve de tarafımdan bugün anılan karar temyiz edilmiştir.

Yaptıkları, yazdıkları, bastıkları ile dergi ve gazetelerinde her türlü hakaretleri eden, insanları hedef gösteren, bazı kişileri azmettiren bu şahısların yaptıkları bu nahoş hareket ve ortaya konulan hakaretamiz ilan karşısında Akit ve Sancaktar Dergisi yetkilileri cezalandırılana kadar davamın takipçisi olacağım.” dedi.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Cingil vazgeçmiyor

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.