Güzel Ve Temiz Bir Çevrede Sağlıklı Bir Ömür İçin Elele

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yenişehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Sistem Atık geri dönüşüm firması ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 5 Haziran 2014 Perşembe günü Dünya Çevre Günü münasebetiyle bir etkinlik düzenlendi. Koç ortaokulu, Sünnetcioğlu ortaokulu ve Toki Orhangazi Ortaokulu’ndan 200 öğrencinin katıldığı çevre günü etkinliğinde, ilk olarak öğrencilere tişört, şapka, eldiven ve poşet dağıtıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü önünden başlayarak Eski Belediye Binasına kadar olan, esnaf dükkânlarına öğrenciler tarafından broşürler dağıtıldı ve esnafların dükkânlarındaki geri dönüşümlü çöpler toplandı.

Yenişehir Belediyesi Eski Belediye binası önünde Yenişehir Belediye Başkan Vekilimiz Hasan Sabri Kapoğlu yaptığı konuşmada “5 Haziran dünya çevre günü etkinliğimize hepiniz hoş geldiniz. Sanayi ve Kentlerdeki nüfus yoğunlukları, çevre sorunlarının artmasına sebep olmuştur. Bütün ülkelerin ortak sorunu haline gelen çevre kirlenmesi, günümüzde, insan sağlığını tehdit eder boyutlara ulaşmıştır. Çevre kirliliğinin önüne geçmenin önemli adımlarından biride, atıkların geri kazanılmasıdır. Bu bağlamda yeni Büyükşehir yasası ile içerisinde köyleri de kapsayan ambalaj atıkları yönetim planımız revize edilerek lisanslı firma ile hizmet protokolü yapılmıştır.

Evsel atıklardan ayrı toplanan bir ton kâğıt 17 adet çam ağacının kesilmesini önler, bir ton plastik ile 1,8 ton petrol tasarruf sağlanır. Çevre kirliliğinin önlenmesi için yapılan bu çalışmalarda örnek davranışlarınızla siz bilinçli öğrencilere büyük görev düşmektedir. Hepinize güzel ve temiz bir çevrede mutlu ve sağlıklı bir ömür dilerim” dedi.

Daha sonra Yenişehir Belediyesi Başkan Vekilimiz Hasan Sabri Kapoğlu ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hüseyin Hacıoğlu, çevre günü konulu resim yapan öğrencilere hediyeler verdiler ve resim sergisini gezdiler. Program çocuklara Yenişehir Belediyesi ikram çeşmesinden limonata ikram edilmesi ile sona erdi.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Güzel Ve Temiz Bir Çevrede Sağlıklı Bir Ömür İçin Elele

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.