“Tarihten Günümüze Yenişehir” Sempozyumu Yoğun İlgi Gördü

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yenişehir Belediyesi’nin öncülüğünde Uludağ Üniversitesi Kent Tarihi ve Araştırmaları Merkezi (KETAM)’nin katkılarıyla düzenlenen “Tarihten Günümüze Yenişehir” konulu sempozyum 25-26 Ekim 2013 tarihlerinde Yenişehir’de yapıldı.

25 Ekim 2013 Cuma günü Yenişehir Belediyesi Meclis Salonu’nda açılış programı ile başlayan sempozyuma, Adalet ve Kalkınma Partisi Bursa Milletvekili İsmet Su, Yenişehir Kaymakamı Süleyman Yılmaz, Uludağ Üniversitesi Rektörü Kamil Dilek, Bursa Büyükşehir Başkan Vekili Abdullah Karadağ, Yenişehir Garnizon Komutanı Albay Mesut Gündoğusu, Yenişehir Belediye Başkanı Bülent Hamdi Cingil, KETAM Müdürü ve Ankara İl Müftüsü Prof. Dr. Mefail Hızlı, KETAM Yönetim Kurulu Üyeleri, Adalet ve Kalkınma Partisi Yenişehir İlçe Başkanı Nazif Tuna, Belediye Meclis Üyeleri, akademisyenler, protokol üyeleri, basın mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Gelecek nesillere önemli bir kaynak eser bırakabilmek amacıyla Yenişehir’de ilk kez düzenlenen “Tarihten Günümüze Yenişehir” konulu sempozyumda, çeşitli üniversitelerden katılan bilim adamlarının sunduğu 46 bildiri iki gün süre ile toplam on iki oturumda gerçekleştirildi.

Son olarak Prof. Dr. Mefail Hızlı’nın başkanlığında yapılan ve Yenişehir Kaymakamı Süleyman Yılmaz, Yenişehir Belediye Başkanı Bülent Hamdi Cingil, Prof. Dr. Bilal Kemikli, Prof. Dr. Atilla Çetin ve Prof. Dr. Bahri Yıldız’ın katıldığı Değerlendirme Oturumu’nda Başkan Cingil, bugüne kadar ilçenin alt yapısının tamamlanması için büyük çaba sarf ettiklerini, sempozyumun Yenişehir için önemini bildiklerini ve geç de olsa bugün bu sempozyumu başarıyla tamamlamış olmanın huzur ve memnuniyetini ifade ettiği konuşmasında başta Yenişehir Kaymakamı Süleyman Yılmaz olmak üzere KETAM Müdürü ve Ankara İl Müftüsü Prof. Dr. Mefail Hızlı ve KETAM Yönetim Kurulu üyelerine, sempozyumda çok kıymetli tebliğleri sunan tüm bilim adamları ve akademisyenlere, sempozyumda yapılan oturumlara katılarak tebliğleri dinleyen Yenişehirlilere ve organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
“Tarihten Günümüze Yenişehir” Sempozyumu Yoğun İlgi Gördü

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.