TDP anket sonuçlarını değerlendirdi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yenişehir İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Toplum Destekli Büro Amirliği ekipleri tarafından bir süre önce TOKİ konutlarında yapılan “Vatandaş memnuniyet Anketi” sonuçları açıklandı. Geçen hafta içinde TDP tarafından yapılan açıklamada, sonuçların memnuniyet verici olduğu vurgulandı.

Açıklama şöyle:

Yenişehir İlçe Emniyet Müdürlüğü TDP Büro Amirliği olarak ilçenin en büyük ve kalabalık sitesi olan ve 740 haneden oluşan TOKİ Sitesinde yapılan VATANDAŞ GÖZÜNDEN YENİŞEHİR POLİSİ  isimli anket yapılarak polis vatandaş işbirliği polise güven  duyguları ölçülmüş 740 hane tek tek ziyaret edilerek sitedeki ve evlerdeki güvenlik açıkları ve alınması gereken önlemler anlatılarak, toplam 10 sorudan oluşan anket çalışması yaklaşık 1.5 ayda sonuçlanmıştır.

 Anket sonuçları:

Çıkan anket sonuçlarına göre katılımcıların genel itibariyle az oranda bir suç ile karşılaştıklarını,  büyük oranda polise başvurduklarını, başvurularının ardından da güvenlik güçlerinin olaya zamanında müdahale ettiklerini, yaşam alanlarında problem olarak motosiklet sürücülerinden kaynaklanan trafik sorununun olduğunu, bu konuları da polise bildirdiklerini ve polisin de problem üzerine hassasiyetle eğilerek, çözüm noktasında müdahalelerde bulunduğunu belirtmişlerdir.

TDP faaliyetleri kapsamında katılımcıların belirli bir kısmının hırsızlık olaylarına karşı önlem almadığı tespit edilmesi üzerine ev, ev dolaşılarak güvenlik açıkları ve bunların giderilmesine yönelik tedbirler anlatılmış, çevreye karşı duyarlılık arttırılmış, komşuların birbirlerini kollaması gerektiğine vurgu yapılarak hem polis iletişim kanalları açık tutulmuş, hem de polise müracaatların en üst seviyeye çıkartılması sağlanmıştır. Ayrıca ikinci bir geri dönüşüm anketinin de alt yapı hazırlığı yapılmıştır.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
TDP anket sonuçlarını değerlendirdi

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.