Yenişehir Bilecik Yolu Yeniden İhale Edilecek

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milletvekili Hüseyin Şahin, Yenişehir ile Bilecik arasındaki 40 kilometrelik mesafeyi 32 kilometreye indirecek duble yolda yarım kalan çalışmalar için yeniden ihale süreci başlatıldı. AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, daha önce iki kez ihale edilen ve sadece 7 kilometresi tamamlanabilen yolda yüklenici firmaların işi bırakması nedeniyle çalışmaların yarım kaldığını hatırlatıp, kalan 25 kilometrelik bölüm için girişim başlatıldığını da bildirdi.

Milletvekili Hüseyin Şahin, AK Parti Bilecik Milletvekili Halil Erdemir, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik’le birlikte ihale sürecinin yeniden başlatılması için Ankara’da bir dizi temas gerçekleştirdiklerini söyledi. Şahin, “Konuyu önce Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı Hamdi Yıldırım ile görüştük. Heyetimiz dinleyen müsteşar Yıldırım sürecin derhal başlatılacağı müjdesini verdi” dedi. Hüseyin Şahin, daha sonra da Ulaştırma Bakanı Feridun Bilgin ile görüştüklerini ve sürece destek sözü aldıklarını da belirtti.

 Yol Bilecik ve Bursa’yı birbirine bağlayacak

Bilecik’in son yıllarda önemli bir kalkınma hamlesi içinde olduğunu söyleyen Milletvekili Hüseyin Şahin, yeni yolun tamamlanmasıyla birlikte Bursa ile Bilecik arasında ekonomik açıdan daha verimli iş birlikleri yapılabileceğini söyledi. Şahin, “Yol Bilecik’i limana yaklaştırırken Bursa’yı da ulusal demir yoluna yaklaştırmış olacak. Öte yandan hızlı tren hattı tamamlandığında da Bursa ve Bilecik ekonomileri daha entegre hale gelmiş olacak. Buda ülkemizin ekonomisine ayrı bir dinamizm katmış olacak. Yeni yol turizm ve kültürel kalkınmaya da olumlu etki yapacak” dedi.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Yenişehir Bilecik Yolu Yeniden İhale Edilecek
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.