Unutulmadılar, Unutulmayacaklar 37. Yılında Anılacaklar

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

biuieuKaranlık Güçler Tarafından Ankara’da Bahçelievler’de Katledilen Üçü Yenişehirli 7 Türkiye İşçi Partili Genç, Her Yıl Olduğu Gibi Bu Yıl Da Ölümlerinin 37.Yılında Mezarları Başında Anılacaklar.
Anma etkinlikleri Ankara’da 08.EKİM.2015 perşembe günü-saat:13.00’da, 10.Ekim.2015 Cumartesi:13.00’da Zincirlikuyu-İstanbul’da gerçekleştirilecek.
Anma Programı, 11 Ekim Pazar günü saat 13.00’da Yenişehir, Çorum ve Kırklareli’nde yapılacak etkinliklerle devam edecek.
Yenişehir’deki anma etkinlikleri, 11 Ekim 2015 Pazar günü saat 13.00’da yapılacak ve latif Can ve Osman Nuri Uzunlar, Yenişehir mezarlığındaki mezarları başında, Efraim Ezgin ise Çeltikçi Köyü mezarlığındaki mezarı başında yapılacak törenle anılacaklar.
Uluslararası örgütlenmenin Türkiye ayağını oluşturan eli kanlı katiller tarafından gerçekleştirilen ve tarihe Bahçelievler Katliamı olarak geçen bu saldırı aradan geçen 37 yıl süresince unutulmadı. 37 yıl içinde katillerinin yakalanmaması, yakalananların zaman aşımı ve ceza indirimlerinden yararlandırılarak serbest bırakılması, tüm yaşanan sürecin tek bir bütün olduğunu ortaya koymaktadır.
Bu gün Bahçelievler Katliamının anılması sadece öldürülen Efraim Ezgin, Faruk Ersan, Hürcan Gürses, Latif Can, Osman Nuri Uzunlar, Salih Gevenci ve Serdar Alten’in anılması değil aynı zamanda tüm katledilen demokrat ve sosyalistlerin anısına ve mücadelesine sahip çıkılması adalet isteminin canlı tutulmasıdır.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Unutulmadılar, Unutulmayacaklar 37. Yılında Anılacaklar
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.