Yenişehir ADD Etkinlik Programını Yaptı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Atatürkçü Düşünce Derneği Yenişehir şubesi geçen hafta yaptığı üye toplantısında Mayıs 2014 tarihine kadar olan sürede yapılacak etkinlik programını çıkardı. Açılış konuşmasını yapan Şube Başkanı Hüseyin Şentürk, ülkemizin içinde bulunduğu durumu özetledi ve Atatürkçülere ve Atatürkçü Düşünce derneğine düşen görevleri hatırlattı.

Yapılan her etkinlik yeter sayıda kişiyle yapılması halinde bir sonraki etkinliğin ya da daha çok etkinliğin planlanmasının mümkün olabileceğini söyleyen Şentürk, aksi halde “çoğalamayız ve etkili etkinlikleri yapamayız ”dedi.

Her üyenin, her etkinlik ile ilgili olarak bulunduğu alanda, elinden gelenin en iyisini yapmasını isteyen Şentürk, henüz üye olmamış olanların üye olmaları ve dernek etkinliklerine katılmalarının önemine değindi.

Toplantının bundan sonraki bölümünde, önümüzdeki dönemde yapılacak etkinlikler ile ilgili öneriler alınıp değerlendirildi.

29 Ekim’de Cumhuriyet yemeği yapılacak

Önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da Cumhuriyet yemeğinin yapılması kararlaştırıldı ve mümkün olan en geniş katılımla yapılabilmesi için tüm üyelerin etkin bir görev almalarının önemi anlatıldı. Buna göre 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, anıt önüne çelenk sunulacak ve gecesinde geniş katılımlı bir Cumhuriyet yemeği düzenlenecek. Umut sitesi sosyal tesisinde yapılacak yemekle ilgili geçen yıl olduğu gibi bu yıl da yemeğe bir müzik gurubu davet edilecek. Cumhuriyet yemeği ile ilgili davetiyeler bu hafta sonuna kadar hazırlanıp dağıtılacak.

10 Kasım yemeğine devam

Toplantıda konuşulup yapılmasına karar verilen bir diğer konu 10 Atatürk’ü Anma gününde yapılacak ücretsiz yemek oldu. Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından yıllardır yapılan ve gelenekselleşen yemek bu yıl yine 10 Kasım günü tekrarlanacak. Hem bir gelenek sürdürülecek hem de Atatürk’ün sevdiği yemeklerden oluşan bin menü Yenişehir halkı ile paylaşılacak. Yemek, resmi anma programından sonra yapılacak.

Gençlik kolları kurulacak

Toplantıda alınan bir diğer karar ise gençlik kollarının resmen açılması ve konuyla ilgili genel merkez ve şube özelinde yapılması gereken işlerin en kısa sürede tamamlanması kararlaştırıldı. Gençlik kollarının resmen kurulmasıyla birlikte gençliğe yönelik etkinliklerin artırılması ve kendi etkinlik programlarını yapmalarının sağlanması kararlaştırıldı.

Atatürk’ün Yenişehir’e gelişi kutlanacak

Toplantının en önemli gündem maddesi ise Atatürk’ün Yenişehir’e gelişinin 88. Yılında kutlanması kararı oldu. Konuyla ilgili bilgi veren Dernek Başkanı Hüseyin Şentürk, Atatürk’ün Yenişehir’e ilk geliş tarihi ile ilgili kuşkular olduğunu ancak geçen yıl yapılan araştırma sonuçları ve Anadolu Ajansının haberi gösterdi ki Atatürk, Yenişehir’e ilk kez 1926 yılının 20 Mayıs günü gelmiş. Bizler bu yıldan başlamak üzere bu günü her yıl kutlayacak ve geleneksel hale gelmesi için elimizden gelen çabayı göstereceğiz” dedi.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Yenişehir ADD Etkinlik Programını Yaptı

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.