Aşık Cingil

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AKP’li Belediye Başkanı Bülent Hamdi Cingil, sitemizdeki bir haberde geçen Meclis üyesi Vedat Aşık’ın ifadelerine inanmadı. Ayrıntı Gazetesi ve Yenisehir.com’u habere yorum katmakla suçlayan Cingil’e cevap Aşık’tan geldi; “İfadeler bana aittir”

Yenişehir Belediye Meclisi’nin eylül ayı toplantısında MHP Grubu adına Belediye Başkanı’na bazı sorular soran Vedat Aşık’ın açıklamalarını geçtiğimiz hafta Ayrıntı Gazetesi’nde okumuştunuz.

MHP Meclis Üyesi Vedat Aşık, gazetemize yaptığı değerlendirmede “Sorularımıza verilen cevaplar baştan savma ve yetersiz” demişti. (İlgili habere ve söz konusu yorumlara bu adresten ulaşabilirsiniz: http://www.yenisehir.com/mhp-sordu-cingil-bastan-savdi/ )

Haber Ayrıntı Gazetesi’yle birlikte Yenisehir.com (www.yenisehir.com) ‘da da yayınlandı. Haberin yayınlanmasının ardından ilginç bir gelişme yaşandı. Bülent Hamdi Cingil internetteki haberin altına bir yorum ekledi. Vedat Aşık’ın “sorularımıza verilen cevaplar baştan savma ve yetersiz” şeklindeki ifadeleri kullanmış olduğuna inanmayan Cingil şunları yazdı:

Bülent Hamdi Cingil’in 1’inci yorumu:
“sevgili meclis üyem Vedat Aşık’ın “sorulara verilen cevaplar baştan savma ve yetersiz” ifadesini kullanmamış olduğunu düşünmek istiyorum.eğer kullandım bunlar aynen benim ifadelerim diyorsa tırnak içindeki bu cümleyi uzunca değerlendirmem gerekecek”

BU BİR TEHDİT Mİ SAYIN CİNGİL?

Cingil’in söz konusu habere yaptığı yorumu Yenisehir.com ayrı bir başlık altında haberleştirdi.
“Bu bir tehdit mi Sayın Cingil?” başlığıyla yayınlanan haberde, Cingil’in kullandığı üslûp “Aba altından sopa göstermek” şeklinde yorumlandı. Bülent Hamdi Cingil’in “tırnak içindeki bu cümleyi uzunca değerlendirmem gerekecek” şeklindeki ifadesiyle neyi ima ettiğini toplum adına kendisine sormak istiyoruz” denildi. (İlgili habere ve söz konusu yorumlara bu adresten ulaşabilirsiniz: http://www.yenisehir.com/bu-bir-tehdit-mi-sayin-cingil/ )

CİNGİL, TEKRAR YORUM YAZDI

Cingil, Yenisehir.com’un “Aba altından sopa göstermek” şeklindeki ifadesini habere yaptığı ikinci yorumla eleştirdi ve şunları yazdı:

Bülent Hamdi Cingil’in 2’inci yorumu:
“değerlendirmem gerekecek ifadesini aba altından sopa göstermek olarak yorumlamak aslında hiç yorumlayamamaktır.sevgili meclis üyem evet bu ifadeler aynen benim ifadelerim diyorsa değerlendirmemi yaparım.bugüne kadar meclis üyem benim ifadem demediğine göre herhalde bu şekilde yanlış yorum yapanlar meclis üyemin söylediklerini de yanlış yorumlayıp habere aktarmışlar ki meclis üyemin yerine hala yorumlayamama ve değerlendirme kelimesini bile değerlendirememe durumuna düşmüşler”

Cingil’in ikinci yorumunda kullandığı “meclis üyem benim ifadem demediğine göre herhalde bu şekilde yanlış yorum yapanlar meclis üyemin söylediklerini de yanlış yorumlayıp habere aktarmışlar…” şeklindeki cümlesinden de anlaşılacağı gibi Vedat Aşık’ın bu tür bir cümle kullanmadığını ve haberimizin yanlış olduğunu iddia etti

VEDAT AŞIK: “İFADELER BANA AİT”

Yazdığı yorumlarla “Sorularımıza verilen yanıtlar baştan savma ve yetersiz…”  şeklindeki ifadenin habere Vedat Aşık’ın bilgisi dışında eklenmiş olabileceğini ima eden Cingil’e yanıt gecikmedi. Vedat Aşık, Yenisehir.com’daki haberin altına Cingil’e cevaben uzun sayılabilecek bir yorum ekledi. Aşık, yorumunda söz konusu ifadelerin kendine ait olduğunu, bilgisi dışında veya kullanmadığı herhangibir cümlenin olmadığını açıkça ifade etti. Vedat Aşık şunları yazdı:

Vedat Aşık’ın yorumu:
“Sayın Yenişehir Belediye Başkanı Bülent Hamdi CİNGİL’in internet sitelerinde yorum yaptığına dört yıla yaklaşan  meclis üyeliğimde ilk defa rastlıyorum.Şaşırdım açıkçası ama bir o kadar da sevindim. Kanımca her türlü sosyal iletişim aracını kullanmalıdır idareciler. Sayın Başkanım Bursa/Yenişehir
Belediye Meclisi MHP grup sözcüsü olarak Eylül-2012 meclis toplantısında sormuş olduğum sözlü soru önergelerini toplantı akabinde hemde meclis salonunda ilçemizdeki yerel basın mensuplarına e-posta olarak gönderdim.Devamında her gazetede haber olmadan evvel basın mensupları telefon ile görüş aldı benden.Sayın Hocam (Hüseyin ŞENTÜRK) da aynı şekilde meclisi ve sorulan sorulara verilen cevapları değerlendirmemi istediğinde teferruatlı değerlendirmede yapmıştım ya genel olarak ne diyebiliriz sorusuna “BAŞTAN SAVMA VE YETERSİZDİR” cevabını verdim.Zaten dememiş olsam gazetede benim ifadelerim dışında veya başka anlama gelecek şekilde bir haber çıksa hukuki
yollar ile hakkımı arar ve bir “TEKZİP” isterdim.Bildiğim kadarı ile gazetecilikte esas olan haberdir.Haber çıkmış komuoyuna sunulmuştur.Susmak veya yorumlara cevap vermemenin altında başka manalar aramak anlamsızdır.Bu noktada susmak haberin içeriğini kabullenmektir.MHP Yenişehir İlçe Teşkilatı olarak sorumlu muhalefet anlayışımız gereği eksik gördüğümüz ne varsa tesbit edip uygun mecralarda dile getirmeyi 2009 Nisan’dan beri yaptığımız gibi bundan sonra da yapacağız. Eksik ve yanlış bulduklarımızı eleştirip kamuoyu takdirine bırakacağız. “

CİNGİL HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRADI

Haberimizde yer alan söz konusu ifadelerin Vedat Aşık’ın sözleri olmadığına inanmakta güçlük çeken ve yazdığı yorumda “meclis üyemin söylediklerini de yanlış yorumlayıp habere aktarmışlar…” diyerek bizlere suçlamada bulunan Cingil, Vedat Aşık’ın yukarıdaki cevabıyla hayal kırıklığına uğradı. Hayal kırıklığını aşağıdaki yorumuyla açıkça ifade eden Cingil şunları söyledi:

Bülent Hamdi Cingil’in 3’üncü yorumu:

sevgili meclis üyem vedat aşık baştan savma ve yetersiz ifadelerinin kendi ifadeleri olduğunu belirtmiş.doğrusu üzüldüm.görev yaptığım süre boyunca meclis toplantılarında tüm meclis üyelerimin sorduğu sözlü ya da yazılı sorularına hiç bir zaman hiç bir süre kısıtlaması uygulamadan soruların içeriğine şekline görev ve yetki alanlarına girip girmediğine bakmaksızın cevap verdim.sevgili meclis üyem verilen cevaplardan tatmin olmayıp yetersiz bulabilirsiniz ama sorularınıza ilgisiz kalmak ya da baştan savmak gibi değerlendirme yapmak çok büyük haksızlık olur diye düşünüyorum.baştan savma ifadesinin kastı aştığını düşünüyorum.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Aşık Cingil

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.