32 Milyonluk Yatırım

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Söylemiş Köyü’nde 32 milyon TL harcanarak kurulan ve kanalizasyon atıklarının arıtılarak doğaya temiz şekilde bırakılmasını sağlayacak tesisleri Büyükşehir Belediye Başkanı Recep AltepE ile birlikte inceleyen Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik, yine aynı bölgede yer alan su terfi istasyonuyla ilçede yaşanılan su kesintilerinin tarihe karışacağını söyledi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Başkan Süleyman Çelik ile birlikte Söylemiş Köyü’nde Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan yatırımları denetledi.

Büyükşehir bürokratlarının da hazır bulunduğu denetlemede Başkan Altepe, ilk olarak 100 tonluk deposu 2 katına çıkartılan ve güvenlik tedbirleri artırılan su terfi istasyonunu inceledi. Büyükşehir uygulaması kapsamında ilçelerde tüm ihtiyaçları birer birer giderdiklerini belirten Başkan Altepe, bunlardan en önemlisinin de içme suyu olduğunu söyledi. Tüm ilçelere sağlıklı ve kaliteli içme suyu kazandırılmasının belediyenin önemli bir hizmet alanı olduğunu kaydeden Başkan Altepe, “Artık kırsalımız da bu tür hizmetleri alıyor. İlk etapta 256 kilometrekare olan Bursa’mızın hizmet sınırı, 11 bin 690 kilometrekareye çıktı. Bu alanda bulunan tüm insanlarımıza sağlıklı içme suyunu ulaştırmak bizim görevimiz. Onun için yoğun bir faaliyet gösteriyoruz” dedi.

Başkan Altepe, diğer ilçelerde olduğu gibi Yenişehir’de de alt yapı yatırımlarına devam ettiklerini ifade etti. Söylemiş Köyü’nde bulunan su terfi istasyonunun bu kapsamda yenilendiğini, 100 ton kapasiteye sahip deponun 200 ton kapasiteye çıkartıldığını, üzerindeki tüm ekipmanları yenilenen tesisin çevresiyle birlikte güvenlikli hale getirildiğini kaydeden Başkan Altepe, “Düzenli su terfi istasyonunu gerçekleştirmiş olduk. Burada filtre edilip klorlanacak su, Subaşı Köyü’nden Yenişehir’e dağıtılmış olacak” diye konuştu.

32 Milyon Tl’lik Dev Tesis

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Yenişehir temasları kapsamında yine Söylemiş Köyü’nde yer alan ve 32 milyon TL’ye mal olan arıtma tesislerini de inceledi. 17 ilçede yaptıkları çalışmaların en önemlisinin alt yapıyla ilgili faaliyetler olduğunu dile getiren Başkan Altepe, eksikliklerin giderilmesi noktasında yoğun çaba gösterdiklerini ifade etti. Yenişehir’de inşa edilen ve ilçenin kanalizasyon atıklarını arıtarak temiz halde çevreye bırakılmasını sağlayan tesislerin bu kapsamda değerlendirilebileceğini söyleyen Başkan Altepe, “Günlük 7 bin ton kapasiteli arıtma tesisi, yaklaşık 100 bin nüfusa hizmet edecek. Şehrin tüm kanalizasyonu buraya bağlanıyor ve arıtılarak yan taraftaki dereye bırakılmış oluyor. Çevre kirliliğinin önüne geçilmiş oluyor. Kanalizasyon hatlarıyla birlikte yaklaşık 32 milyon TL’ye mal olan bir yatırım. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

İnceleme gezisinde Başkan Süleyman Çelik ise, milyonlarca TL’ye mal olan iki yatırımın da dev nitelikte olduğunu hatırlattı. Yerel bütçeyle bu işleri çıkarmanın imkansız olduğunu dile getiren Çelik, ilçe halkından Söylemiş Köyü’ne gelmelerini ve sadece bu 2 tesisi yerinde görmelerini istedi.

Çelik, “Şu aşamadan sonra Yenişehir bölgesinin çevreyi kirletmeyeceğini, ilçe halkının bir daha su kesintisi yaşamayacağını müjdeliyorum. İnşallah birkaç güne kadar tesisler resmen çalışmaya başlayacak” ifadelerini kullandı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
32 Milyonluk Yatırım
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.