CHP Delegesi Ezici Çoğunlukla “Nejdet Sert” Dedi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Yenişehir İlçe Örgütünün olağan kongresi geçen hafta Yenişehir Belediyesi Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Kongreye CHP İl Başkanı Şadi Özdemir, CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, eski CHP Milletvekili Turhan Tayan’ın yanı sıra bazı ilçe başkan ve yöneticileri ile Yenişehir’de faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının başkan ve temsilcileri ve davetliler katıldı.

Kongrede divan başkanlığına CHP Bursa İl Sekreteri Muharrem Or; Kâtip üyeliklerine ise Kamil Öz ve Hediye Çavdar seçildi.

Yapılan Siyasi konuşmalardan sonra adaylar konuştu. Sözlerine, “2 yıllık çalışmalarımızı anlatmayı gerekli görmüyorum. Görev yaptığımız 2 yıllık sürede hep birlikteydik. Nelerin yapıldığını hepimiz biliyoruz. Bizler, her zaman parti menfaatlerini esas aldık. Bizim bulunmadığımız ortamlarda, Hakkımızda yapılan dedikodulara bu nedenle cevap verme, Kendimizi savunma ihtiyacı bile duymadık. İşimizi, canı gönülden yaptığımızı ve bunun hem delegeler hem de tüm üye tabanımız tarafından takdir edildiğini biliyorduk. CHP ilçe tabanı içinde olduğu ifade edilen sözde grupları ve onların, her grup birer ikişer yönetime üye versin önerilerini ciddi bulmadık. Bizler, CHP üyelerinin ne dediği ile daha çok ilgilenmeyi seçtik. Her delegenin CHP’nin delegesi olduğunu ve her birinin kendi hür iradesinin bulunduğunu ifade ettik. Onun adamı, bunun arkadaşı gibi tanımları eksik ve yanlış bulduğumuzu anlattık.” Diyerek başlayan Sert, daha sonra AKP iktidarına yüklendi.

16 yıla ulaşan, tüm kurumlarını Muhalifleri ezmek, vatandaşı yoksullaştırmak için kullanan, devletin tüm olanaklarını kendi yandaşlarıyla paylaşan, söyledikleriyle yaptıkları taban tabana zıt olan bir iktidarla mücadele ettiklerini belirten Sert, “Şu an salonda bulunan insanların gözlerinde ben, bu inancı, kararlılığı ve mücadele azmini görüyorum.” Dedi.

 

Önemli olanın, tüm siyasi hırs ve kariyer beklentisinden uzak, ön yargılardan arınmış, iktidara odaklanmış bir örgüt yapısının oluşturulması olduğunu, farklılıklarımızı ayrışma nedeni olarak değil, bir zenginlik olarak görmemiz gerektiğini, CHP’yi iktidara taşıyacak yolda el ele, omuz omuza birlik olmak gerektiğini anlattıktan sonra “Gün, hep birlikte yeniden bir iktidar yürüyüşü başlatma günüdür. Bizler ekip olarak sorumluluklarımızın farkındayız, Yapılacak ilk yerel seçimlerde Yenişehir’de seçim kazanmayı taahhüt ediyor” ” Dedi.

Sonrasında gerçekleştirilen seçimlerde ise beklenen oldu ve halen ilçe başkanı olarak görev yapan Nejdet Sert ve ekibi ezici bir çoğunlukla yeniden seçildi.

İki liste ile gidilen seçimde toplam 139 delege oy kullandı. Açılan sandıklar sonrasında Eski İlçe Başkanlarından Ahmet Köse sadece 14 oy alırken, seçime ilçe başkanı olarak giren Nejdet Sert 125 oy aldı.

Nejdet Sert Başkanlığında Oluşan Yeni Yönetim Kurulu Şöyle:

 1. Recep Burak Can
 2. Hediye Çavdar
 3. Deniz Dörtkardeş
 4. Cüneyt Ercüment
 5. Şafak Erdem
 6. Pakize Ergün
 7. Osman Gündoğdu
 8. Kıvanç Horoz
 9. Şehmus Önal
 10. Recep Ramazan
 11. Ergün Sal
 12. Figen Sesler
 13. Lütfi Şişko
 14. Vahide Yorgancı
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
CHP Delegesi Ezici Çoğunlukla “Nejdet Sert” Dedi
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.