İlk aday adayı Ankara’dan

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yenişehir CHP’de Farklı Amaçlı İki Toplantı

CHP Yenişehir İlçe teşkilatının atanan yönetimi geçen hafta, farklı amaçlı iki toplantıyı aynı güne sığdırdı.
Saat 11.00’da yapılacağı duyurulan ve gündemi 20 Ağustos günü yapılacak olan olağanüstü kongre olan toplantıyı, yönetim kurulu üyesi Osman Özel açtı. İlçe Başkanı Necip Kahraman’ın hazır bulunduğu halde, toplantının Osman Özel tarafından açılması ve sürdürülmesine anlam verilemezken,  Osman Özel’in konuşmasının başında, “Aslında il başkanı bu görevi bana önerdi.  Ben kabul etmedim ve Necip Kahraman’ı önerdim” şeklindeki açıklaması dikkati çekti.

Osman Özel’in tepki çeken bir diğer açıklaması ise aday adaylığını açıklayan Hasan Kocatürk lehine yaptığı konuşma oldu.  Aday adayını açık bir ifadeyle destekleyen ve “Eşi bulunmaz bir aday” olarak niteleyen Geçici yönetim kurulu üyesi  Özel’in “Partinin asıl sahipleri delegelerdir, onları görelim” şeklindeki cümleleri tuhaf karşılandı.

Geçici yönetim kurulu üyesinin taraflı açıklama ve tavırları eleştirildi. Tepki çeken isimler arasında İlçe başkanı Necip Kahraman da vardı. Böyle bir olaya fırsat verdiği için sorumlu tutuldu. Aday adayının, geçici yönetim kurulunu da arkasına alarak partililer arasında başlattığı çalışma uygun bulunmadı. İki aya yakın bir sürenin olduğu ve bu süre içinde başka aday adaylarının da olabileceğini, geçici yönetimin bu durumu göz ardı ettiği eleştirileri yapıldı.

İlk Aday Adayı Ankara’dan

Yenişehir CHP’de bu toplantıdan iki saat sonra yapılan aday adayı açıklamasında Hasan Kocatürk, delege ve üyelerden oluşan topluluğa konuştu.

Yerel seçimler öncesi Yenişehir’de belediye başkanlığı için ilk aday adaylığını açıklayan isim, Hasan Kocatürk oldu. Kocatürk, kısa biyografinin ardından, aday olması halinde projelerini anlatacağını söyledi. Amacının doğdu yere hizmet olduğunu belirten Kocatürk, Yenişehir’in çağdaş bir şehir haline getirilemediği ifade etti.

Hasan Kocatürk kimdir?

1946 Yenişehir Orhaniye Köyünde dünyaya geldi. Orhaniye Köyü İlkokulu, Yenişehir Ortaokulu’nu bitirdikten sonra Bursa Erkek Lisesi’nden mezun oldu.1968 yılında Ankara üniversitesi siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye ve İktisat Bölümünü bitirdi. Bir süre Maliye bakanlığında çalıştıktan sonra, Turizm Bakanlığı’nda 1971-1981 tarihleri arasında müfettiş yardımcısı, müfettiş ve başmüfettiş olarak görev yaptı. 1986-1991 yılları arasında Kopenhag Tanıtma Müşaviri, 1994-1998 yılları arasında da Sidney Tanıtma Ataşesi olarak görev yapan Kocatürk, 2005 yılında emekli oldu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İlk aday adayı Ankara’dan

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.