Projeler Hayata Geçiriliyor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Adalet ve Kalkınma Partisi Bursa Millet Vekili Hüseyin Şahin, Belediye Başkanı Süleyman Çelik, Adalet ve Kalkınma Partisi İlçe Başkanı Adnan Kamıl ve beraberindeki heyetle birlikte Arıtma Tesisi, Huzur Evi, Meslek Lisesi inşaatı ve İnegöl Yolu yapımı şantiyesini gezdi.

Yenişehir Belediye Başkanımız Süleyman Çelik, basın mensuplarına yaptığı açıklamada “Bugün Sayın Milletvekilimle çok güzel bir gün geçirdik. Hem yapmakta olduğumuz, hem yapılacak yatırımlarla ilgili olarak eksik olmasın kendisi işin başında. Hem inceledik, hem planlamasını yaptık. Sayın Milletvekilim de bahsettiler ama AK Parti ile birlikte Türkiye büyüdü, büyüyor. Yenişehir de büyüdü, büyüyor. Bu yatırımları, çalışmaları yakından takip ediyoruz. Bizim işimiz Yenişehir, Biz Yenişehirlilere hizmet için varız. İnşallah Allah nasip ederse daha birçok projeyi vatandaşlarımızla buluşturmaya devam edeceğiz.’’ dedi.

Adalet ve Kalkınma Partisi Bursa Millet Vekili Hüseyin Şahin de yaptığı konuşmada “Yenişehir’imiz sadece bugünü değil, önümüzdeki 40 yılı da kapsayacak şekilde, nüfusunun 75 bin hatta 100 binlere kadar varacağı öngörüldüğünde ve bu insanlarımızın atıklarının temizlenip, arıtılıp tekrar doğaya temiz bir şekilde salınacağı, tamamı 39 milyon TL’lik yatırım olan Arıtma Tesisine kavuşmuş olacak.” Dedi.

Milletvekili Hüseyin Şahin, yapımı tamamlanan huzur evi ile ilgili yaptığı açıklamada ise şunları söyledi:

“104 kişi kapasiteli, 52 odalı, bütün sosyal donatılarına sahip, son derece modern bir huzurevi Yenişehir’e inşa edildi. Hükümet olarak ilk isteğimiz ailelerin bölünmemesi, yaşlısıyla genci ile bir arada yaşamasıdır. Fakat ihtiyaç sahibi olan yaşlılarımız için bu yaşlı bakım evi hizmette olacak. Büyük devlet olmanın yolu bu yatırımlardan geçmektedir. Yaşlı bakım evimiz tamamlanmış olup TOKİ’nin Bakanlığımıza tesliminden sonra en kısa zamanda vatandaşlarımızın hizmetine sunulacaktır. Ama biliyorsunuz Yaşlı bakım evi bütün Bursa’mıza ve çevresine de hizmet edecek. Bu da AK Parti hükümetimizin iktidarı döneminde sosyal politikaların bir gereği olarak ve hizmet olarak insanımıza sunuluyor. Huzurevi’mizin dışında Arıtma Tesisi ve bir Kız Meslek Lisesi inşaatımız var. Bunları da hep beraber hizmete açacağız. Yenişehir her şeyin en iyisine layıktır. Bütün Türkiye’deki ilçelerimiz, beldelerimiz, köylerimiz ve illerimiz olduğu gibi Yenişehir’imiz de AK Parti hükümeti ile beraber Sayın Başbakan’ımızın göstermiş olduğu 2023 hedeflerinde hak ettiği payı fazlasıyla alacaktır” dedi.

Daha sonra İlçemiz Okullar bölgesinde yapımı devam eden Kız Meslek Lisesi inşaatını ziyaret eden heyet, burada yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı. Firma yetkilileri 32 derslikli, Spor salonu ve Sosyal donatıları ile bezenmiş inşaatın, 2014 – 2015 Eğitim Öğretim dönemi başına yetiştirileceği bilgisini verdiler.

Şahin: Yenişehir- İnegöl yolu yapımına başlandı

Daha sonra Heyet, Yenişehir-İnegöl arası yol yapım şantiyesine geçti. Milletvekili Hüseyin Şahin, “yolun yapımına başlandı ve en kısa sürede tamamlanıp vatandaşımızın hizmetine sunulacak. Yenişehir’den Ayaz Mahallesi’ne oradan da Boğazköy’e kadar olan kısmın inşasında ve bazı mahallemizin giriş kısımlarına kavşaklar yapılarak kaza tehlikelerinin en aza indirgenecek. Yeni köprü yapılarak genişlemesi sağlanacak. Daha güvenli bir yolun yapımı için her türlü çalışmanın yapılıyor, yapılacak. Mesaisini yapılan işleri yakından takip ederek geçiren Belediye Başkanımız Süleyman Çelik’e çok teşekkür ederim. Dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Projeler Hayata Geçiriliyor

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.