YTSO’da seçim süreci başladı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Haziran aylı başında yapılması planlanan Yenişehir Ticaret Odası seçimlerinde iki aday yarışacak. Geçen hafta adaylığını açıklayan isimlerden biri Orhan Torun’du. Yenişehir Ticaret ve Sanayi Odası’nın önceki seçimlerinde, Meclis üyeliğine seçilen ve sonrasında yönetim kurulu üyesi olarak görev yapan Orhan Torun’unu  hafta içinde yaptığı basın açıklamasından edindiğimiz izlenime göre,  4 Yıldır YTSO’nun başkanlığını yapan ve bu dönemde aday olmayacağını açıklayan Halil Büyükkardeşler de destekliyor.

YTSO’nun seçimlerinde aday olacaklarını duyuran bir grup daha var.  İçlerinde, YTSO’nun 3 dönem başkanlığını yapan ve halen Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Memiş Oral da var. Memiş Oral; “yepyeni 14 Meclis üyesi kardeşimle birlikte aday olmaya karar verdik” derken ekip üyeleriyle ilgili bilgi vermiyor.

Memiş Oral, sadece aday oldukların açıklamadı. Aynı zamanda YTSO’nun son 4 yılını değerlendirdi ve sert ifadeler kullandı.

Eleştirilerine, “ Yenişehir Ticaret Odası krank kırdı. Motor tam rektifiye istiyor. Hasar 350 bin lira. Diyerek başladığı eleştirilerini, mevcut yönetimi kastederek “Genç müteşebbis kardeşlerim sınıfta kaldılar. Şoförler acemi çıktı. 4,5 yıl heba oldu. Hizmet sıfır.” Diyerek başlayan  Memiş Oral’ın açıklaması şöyle:

Ticaret sanayi odası krank kesti

Motor tam rektifiye istiyor, Hasar 350 bin TL.  genç müteşebbis kardeşlerim sınıfta kaldılar. Şoförler acemi çıktı. Odanın 4.5 yılı heba oldu, hizmet sıfır. 4.5 yılda yaptıkları tek proje İznik yolunda belediyeye ait olan çay bahçesi, onda da sözleşmeye uymadılar yer belediyeye kaldı.

Ey genç müteşebbis kardeşlerim!

Sizin ne işiniz var çay bahçesiyle.  Siz iş adamısınız. Öyle bir ihtiyacınız varsa dahi gidersiniz arsa alırsınız, kendiniz yaparsınız hiç olmazsa tapusu odanın olur. Oraya 350 bin TL civarında para gömdünüz, bunun hesabını nasıl vereceksiniz?

Oda üyeleri sizden hesap soracak.  bu kötü ekonomik şartlarda alın teri ile para kazanıp aidat ödeyen üyelerimize yazık değil mi? Bunun hesabını bu dünyada verin yoksa sizden hesabı ahirette sorulacak. 14 meclis üyesi arkadaşım, üyelerin ne kadar parasını çarçur yaptıysanız, 14 e bölüp herkes payına düşeni odaya ödesin. Herkesin içi rahat olsun. Sizde gece yatağınızda rahat uyuyun, aklanın. Mahkemeyi kazanırsanız oda size paranızı iade eder.

Memiş Oral açıklamasında adaylığını açıklayan Orhan Torun’a da yüklendi. “Siz hocalarınızdan aldığınız talimatı yerine getiriyorsunuz” diyen Oral, eleştirilerini şöyle sürdürdü.

Sayın Orhan Torun kardeşim, sen bu yönetimde 2. Başkan değil misin? Senin bu projenin altında imzan yok mu? Tekrar aday oluyorsun.  Hiç mi yüzün kızarmıyor? Listenize aldığınız tertemiz kardeşlerimiz de bu projeye alet etmeyin. Çünkü siz hocalarınızdan talimat almadan hiçbir şey yapamazsınız. Sizin amacınız, üyelere ve Yenişehir’e hizmet etmek değil. Sizin amacınız hocalarınızın talimatını yerine getirmektir. Çünkü onların gözü Ankara da TOBB da. Yerelden başlayarak, geneli ele geçirmek.

Sayın genel başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu, benim dönemimde Yenişehir’e çok yardım yapmıştır. Ne zaman Ankara’ya gitsem elim boş dönmedim. Benim dönemimde Ticaret Borsası dahil 500 bin TL civarında Yenişehir’deki ilköğretim okullarında ihtiyacı olan öğrencilere, 500 bin TL civarında ise mübarek ramazan ayında ihtiyacı olan kardeşlerimize erzak yardımı yapılmıştır. Borsa dahil sizin döneminizde de 500 bin TL yardım yapılmıştır. Rıfat başkanı saygıyla anıyorum, Allah kabul etsin diyorum.

Çok değerli Ticaret Sanayi Odası üyesi arkadaşlarım, bu çok zor şartlar altında ödediğiniz aidatlarınıza sahip çıkın, kuruşuna kadar hesabını sorun. Sayın üye arkadaşlarım, bizim dönemimizde yaptığımız hizmetleri siz biliyorsunuz. Biz oda üyelerimize, çok sevdiğimiz Yenişehir’imize hizmet için varız.

Memiş Oral, açıklamasının son bölümünde, kendi döneminde yapılan yatırımları sıraladı ve üç dönemde altı proje gerçekleştirdiklerini söyledi.

3 dönemde 6 proje. İşte bizim hizmetlerimiz.

1-) Yenişehir Organize Sanayi bölgesi yerinin tespiti 2-) Yenişehir-Bursa karayolunun hızlandırılması 3-) Meslek lisesi projesi 4-) hastane ek binasının yapılması 5-) mevcut olan oda binasının satın alınması 6-) Yenişehir büyüdüğü, geliştiği için Yenişehir’de 25 yıl hizmet verecek hizmet binasının alınması. Denizbank a kiraya verilmesi, aylık 5500 TL kira geliri sağlanması.

Memiş Oral son olarak Ticaret ve Sanayi Odası üyelerine seslendi.

Çok değerli ticaret sanayi odası üyesi arkadaşlarım, biz odamıza, Yenişehir’imize hizmet için varız. Bir dönem görevi genç müteşebbis arkadaşlarımıza bıraktık, sınıfta kaldılar. Biz bu sebeple, yepyeni 14 meclis üyesi kardeşimle birlikte aday olmaya karar verdik. Takdir siz çok değerli üye arkadaşlarımızındır. Ticaret hayatınızda başarılar diler, saygılar sunarız.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
YTSO’da seçim süreci başladı

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.