ADD’den 29 Ekim değerlendirmesi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

29 Ekim’de tüm engellemelere rağmen Ankara Ulus’ta yaşanan Cumhuriyet coşkusu ve kararlılığı tüm yurtta ses getirdi.

Düzenlediği Cumhuriyet yemeğiyle bu coşkunun ve kararlılığın Yenişehir’de de yaşanmasını sağlayan Atatürkçü Düşünce Derneği Yenişehir Şubesi’nden 29 Ekim’de yaşananlar ve bundan sonra yapılacaklarla ilgili değerlendirme geldi.

ADD’den yapılan açıklamada şöyle denildi:

Derneğimiz; kuruluş amaç ve hedeflerinde açıkça ifade edilen ilkeler doğrultusunda; anayasal ve hukuksal tüm hakları kullanarak Cumhuriyetimize sahip çıkma görevini yerine getirebilmenin azmi içindedir.

Büyük devrimci Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün düşünce ve uygulamalarından aldığımız güçle yolumuza devam ederken, halkımızın, inancı ve kitlesel desteği tek temel dayanağımız olmuştur.

29 Ekim 2012 Pazartesi günü saat 11.00’da Ankara’da Cumhuriyet’in ilan edildiği 1. TBMM binası önündeki görkemli buluşma tüm engellere rağmen halkımızın Atatürkçü Düşünce’ye bağlılığının ve özleminin en büyük kanıtı olmuştur.

Aynı günün akşamında Yenişehir’de yaptığımız ‘Cumhuriyet Yemeği’ ne gösterilen yoğun ilgi, herkesin içtenlikle alkışladığı başarılardır. Genelde,  derneğimizin merkez ve tüm şubelerini ve özelde de Yenişehir örgütümüzü, Atatürkçü dünya görüşüne çok yakışan bu çaba ve katılımlarından dolayı kutlar ve teşekkür ederiz.

Bundan sonraki süreçte Genel Merkez olarak vatanın bütünlüğüne ve Cumhuriyetimiz’in tüm kazanımlarına, halkımızın desteğiyle sahip çıkmaya ve ülkemiz üzerinde oynanan oyunları bozmaya devam edeceğiz.

29 Ekim ülke tarihimiz açısından ne kadar önemliyse 10 Kasım da bir başka bakımdan önemlidir.

Büyük Atatürk’ün bedenen aramızdan ayrılışından cesaretlenen kimi gerici, işbirlikçi ve bölücü kesimlerin koalisyon oluşturdukları ve Türkiye’yi dönüştürmeye çalıştıkları bilinen bir gerçektir.

Bu bakımdan; 10 Kasım tarih olarak bir başka anlama sahiptir. Saygın örgütümüzün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama programına göstermiş olduğu ilgi ve katılımı fazlasıyla 10 Kasım günü de yapabilecek kararlılıkta görmekteyiz.

10 Kasım günü, anma törenlerinden sonra geleneksel hale gelen yemekte yeniden birlikte olacağız. Yıllardır yaptığımız ve geleneksel hale gelen yemek ücretsiz olarak yapılacak ve Atatürk’ün sevdiği yemeklerden oluşacak.

Atatürk’e yakışır bir mücadele ruhuyla, karanlıklar ve karamsarlıklar içinde bunalmış halkımıza umut aşılayan Atatürkçü Düşünce Derneği’nin tüm üyelerini tekrar kutlar, birlikte daha güzel günlerin görüleceğine olan inancımızla birlikte çalışmalarında başarılar dileriz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
ADD’den 29 Ekim değerlendirmesi

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.