Yenişehir İlk Özel Okuluna Kavuşuyor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yenişehir ilk özel okuluna kavuşuyor.   Özel Yenişehir Temel Lisesi, 2015-2016 eğitim öğretim döneminden i itibaren hizmet verecek. Konuyla ilgili geçen hafta bir basın açıklaması yapan Okul Müdürü Mustafa ÇELİK, okulun Milli Eğitim Bakanlığı tarafından eğitim desteği (teşvik) kapsamına alındığını belirtti ve öğrencilerin dershane ücretlerinden daha ucuza özel okulda okuma şanslarının olduğunu söyledi.

Açıklama şöyle:

Günümüzde iyi bir gelecek hayali kuran gençlerimizin, seçkin bir üniversiteye girebilmek için yaklaşık iki milyon öğrencinin girdiği üniversite sınavlarında ilk otuz binde yer almaları gerekiyor.  Bu gerçeğin farkında olan öğrenci ve velilerimiz iyi bir lise eğitimi almak için ya ilçe dışına çıkmak ya da özel ders takviyesi almak zorunda kalıyor. Bunların velilere maliyeti ise yüksek oluyor.

Artık Yenişehir ilçemizde öğrenci ve velilerimizin beklenti ve ihtiyaçlarına cevap verebilecek yeni bir lisemiz açılıyor; Özel Yenişehir Temel Lisesi.

Donanımlı ve fedakar öğretmen kadrosuyla, en fazla 16 kişilik akıllı tahta uygulamalarıyla desteklenmiş modern sınıflarıyla, kolay ulaşılabilir konumuyla öğrencilerimize iyi bir eğitim sunmayı vaat ediyor.

Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı tarafından eğitim desteği (teşvik) kapsamına alınan okulumuz öğrencisine de teşvik çıkması durumunda dershane fiyatından daha ucuza özel okulda okuma şansını yakalayacak. Bunun için öğrencilerimizin şuan kayıtlı oldukları okullardan teşvik başvurularını 2 Eylül tarihine kadar tamamlamaları gerekiyor.

İlk yıla özel olarak okul üniformaları ve üniversiteye hazırlık kitap setleri Ağustos sonuna kadar kayıt olan öğrencilere ücretsiz olarak verilecektir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Yenişehir İlk Özel Okuluna Kavuşuyor
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.